IV. osnovna šola Celje

O ŠOLI…

Četrto osnovno šolo Celje so zgradili leta 1962. Kmalu se je preimenovala v Osnovno šolo Ivana Kovačiča Efenke. V letu 1983 so se v občinsko raziskovalno delo vključili osnovne šole z devetimi nalogami in med njimi je bila tudi Četrtka. Šola je leta 1984 dobila prvi računalnik ZX Spectrum. Ob šolski tridesetletnici smo dobili novo računalniško učilnico ter svoj logotip. Leta 1993 so mladi entuziasti ustanovili  Heureko, klub mladih raziskovalcev in mentorjev. Leta 1996 je luč sveta ugledala maskota šole – Facka, šoli pa so podelili državno nagrado za najboljšo šolsko spletno stran. Leta 1999 so dečki postali šolski mladinski državni prvaki v rokometu, vključimo se v mednarodno mrežo Unesco ASP šol, izbrani pa smo bili med pet najboljših šol na področju računalništva v Sloveniji. Leta 2002 so člani Heureke vzpostavili 18 km dolgo Fackino kolesarsko pot okoli Celja. Leta 2004 smo končali s prenovo šolske zgradbe. Leta 2005 so na svetovnem pevskem festivalu Festa Musicale v Olomoucu naši pevci osvojili srebrno priznanje, na pot osvajanja zlatih in srebrnih priznanj pa vstopa novoustanovljena folklorna skupina Facka. Leta 2009 smo nabavili prvo interaktivno tablo. Februarja 2010 je šola prejela Priznanje Blaža Kumerdeja za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso. Leta 2012 smo začeli z mednarodno izmenjavo z učenci Zvezne gimnazije za Slovence v Celovcu, leta 2013 pa z učenci osnovne šole Đura Jakšića iz Zrenjanina. Leta 2014 je zaživela šolska skupina za medvrstniško mediacijo. Leta 2016 smo zaradi nadpovprečnih rezultatov in pestrega kulturnega udejstvovanja pridobili naziv Kulturna šola. Leta 2021 je IV. osnovna šola Celje, kot prva osnovna šola v Sloveniji, prejela prestižni Standard o kakovosti ISO 9001.